Karamollaoğlu’ndan Kılıçdaroğlu sorusuna cevap: Anketleri işaret etti

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, seçim kararı alındıktan sonra birkaç gün içinde ortak adayın belirlenebileceğini söyledi. 

Karamollaoğlu, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

“TEK ADAY KOŞUL, İKİNCİ TIP TELAŞ VERİCİ”

Altılı masanın uzlaşabileceğine inandığını belirten Karamollaoğlu, “İlk turda seçimi kazanacak bir aday belirleyebilmeliyiz. İkinci çeşit her vakit kaygı vericidir. Onun için birinci çeşitte yüzde 50’den fazla oyu alacak bir aday” dedi. 

Altılı masanın ortak aday çıkarması gerektiğini belirten Karamollaoğlu, “Tek aday çıkmazsa ikinci cins kesinlikle yapılacaktır. Tek aday olmazsa ikinci çeşit olacak, o bende kaygı uyandırıyor” dedi. 

KILIÇDAROĞLU’NU İŞARET EDEN SORU

“Altılı masadan şu isim aday olursa seçimi kazanabiliriz dediğiniz bir isim var mı” sorusu soruldu. Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’na işaret eden soruyu şöyle cevapladı: 

“Şu anda vardır demek o kadar kolay değil. Biraz daha vakte muhtaçlığımız var diye düşünüyorum. Zaman geçtikçe kanaatler değişebilir. Toplumda farklı yaklaşımlar olabilir. Bunu biraz kamuoyu araştırmaları gösterecek. Biz de kanaatlerimizi o istikamette belirleyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir