İstanbul Adalar’da BTP’ye büyük ilgi

İSTANBUL (İGFA) – BTP lideri Hüseyin Baş’ı BTP Adalar Belediye Lider Adayı Serkan Güngör karşıladı. Vatandaşların ağır ilgi gösterdiği ziyaret Heybeliada’dan başladı. Heyette BTP İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cihan Erdoğanyılmaz da yer aldı.

Hüseyin Baş Heybeliada’da esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlardan takviye istedi. Problemlerini lisana getiren esnaf, “Fiyatlar sabit kalsın maaşlar da artmasın, fiyatlar da artmasın. Biz ondan yanayız” dedi.

BTP lideri ile karşılaşan bir bayan ise, “Sizi çok takdir ediyorum. Atatürkçülüğünüze bayılıyorum ve sizi her yerden takip ediyorum. Muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Bir öteki vatandaş, “Rahmetli babanızı çok dinlerdim, beynime de kalbime de hoş hitap etti” derken bir başkası de, “Rahmetli babanızı çok beğenirdim Allah rahmet eylesin, yeri cennet olsun. Tam Atatürkçü bir insandı” sözlerini kullandı.

BTP LİDERİ İLE VATANDAŞ ARASINDA DİKKAT ÇEKEN DİYALOG

Seyahat sırasında Hüseyin Baş ile bir esnaf ortasında ise şu dikkat alımlı diyalog geçti

Vatandaş: Babanız kalben desteklediğim tek insandı. Neden? İki Mustafa sizde var. Sebebi iki Mustafa; biri Peygamberimiz, birisi Atatürk’müz. Varlığınız daim olsun inşallah.
Hüseyin Baş: Aslında toplumun özeti. Bizi daima şöyle ayrıştırdılar; Atatürkçüler dine uzaktır, Müslümanlar Atatürk’e uzak!
Vatandaş: Rabbim Yalnızca düzgün müminlere her şeyi gösterir. Bunu unutmayın! Birinci ayetleri okumayınca öteki ilimleri de beceremezsiniz, tamam mı. Bu ikisini birleştiren bir Atatürk var bir de babanız vardı.

DİĞER PARTİLERİN STANTLARINI DA ZİYARET ETTİ

Öteki partilerin seçim stantlarını da ziyaret ederek muvaffakiyetler dileyen Hüseyin Baş ve beraberindeki BTP heyetinin Adalar ziyareti Büyükada ile devam etti.

BTP ADALAR ADAYI SERKAN GÜNGÖR: ADALAR’DA HOŞ SONUÇLAR ALACAĞIZ

Büyükada’da BTP İstanbul adaylarının tamamının iştirakiyle toplantı düzenlendi. Birinci konuşmayı BTP Adalar Belediye Lider Adayı Serkan Güngör yaptı.

Güngör, “Genel Liderimiz bana çok büyük bir çaba azmi verdi. Başta ülkemiz olmak üzere, başta yaşadığım İlçe olmak üzere sahiden uğraş etmek için ne gerekiyorsa yapmam gerektiğini bana gösterdi. Bundan sonra da Adaları almak tekrar çok bedelli Cihan Erdoğanyılmaz liderimin projeleriyle birlikte İstanbul’a bir damga vuracağız. Öteki ilçelerde de çok hoş sonuçlar alarak Bağımsız Türkiye Partisi’nin bu ülkede neler yapmak istediğini, nerelere gidilebileceğini daima birlikte göstereceğiz ve artık yeni bir kapıyı açmış, bu ülke için yeni bir umut olmuş olacağız” dedi.

“MİLLİ İKTİSAT MODELİ’NİN TOPLUMSAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

BTP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cihan Erdoğanyılmaz da bir konuşma yaptı. Cihan Erdoğanyılmaz, “Bağımsız Türkiye Partisi Türkiye’nin her yerinde en fazla bayan ve genç aday gösteren parti olarak bir farkındalık yaratmak istiyor. Ülkenin problemlerinin çözülebileceğini, bundan 100 yıl evvel Mustafa Kemal Atatürk nasıl bu karanlıktan bir Cumhuriyet kurdu, sanayi ve teknoloji ihtilalini gerçekleştirdi ise, ülkemizi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkardı ise biz de bugün tıpkı siyasetleri uygulayarak bunu başaracağız. Kurucu Genel Liderimizin çok değerli yapıtı Ulusal İktisat Modeli’nin belediyecilik perspektifini, toplumsal belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz” tabirlerini kullandı.

“BİR YERDE HEM ZENGİNLİK HEM YOKSULLUK ARTIYORSA ZENGİNLİĞİ İMTİYAZLI BİR KÜME ORTASINDA HİSSE EDİYORDUR”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ise konuşmasında, “Gezdik gördük, Türkiye’nin her yerinde önemli bir yoksulluk var, önemli bir ekonomik bozukluk var” dedi ve şöyle devam etti, “İnsanımız, esnaf para kazanamıyor, personel kazandığı parayla geçinemiyor, memur aldığı parayla geçinemiyor, emekli aslında harçlık niyetine bir para alıyor. Bu türlü bir durum var lakin tam bu ortamda kişi başı düşen ulusal gelirimiz 13 bin küsur dolar olarak açıklandı. Bu, kişi başı ulusal gelir değil de birkaç kişi başı ulusal gelir olabilir zira bizde o denli kişi başına düşen bir gelir yok! Bunun tek bir açıklaması olabilir; bir yerde zenginlik artıyor ve buna karşılık yoksulluk da artıyorsa bu, zenginliği imtiyazlı bir sınıfın kendi ortasında hisse ettiğinin, adaletin ortadan kalktığının ve insanların o zenginliğe karşın yoksulluğa itildiğinin ispatıdır. Münasebetiyle bu hükümetin bir an önce bu işlerden elini çektirerek ülkenin adil beşerler tarafından yönetilmeye muhtaçlığı vardır.”

“AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE”

Türkiye’de mevcut iktidara alternatif olarak gösterilen siyasi yapılanmaların birebir yola hizmet ettiğini belirten Hüseyin Baş, “Hükümet tarafında ne kadar yolsuzluk varsa, ne kadar hesap vermemezlik, ne kadar şeffaflıktan uzaklık varsa bakıyoruz muhalefetin belediyelerinde de, parti içi işlerinde de tıpkı durumun varlığını görüyoruz. Hasebiyle hani denir ya; al birini vur ötekine! Türk siyaseti al birini vur ötekine durumuyla resmen karşı karşıyadır.” dedi.

CHP’YE LÜTFÜ SAVAŞ ELEŞTİRİSİ

Konuşmasında, “Ülkemizde önemli bir liyakat sorunu olduğunu tabir eden Hüseyin Baş şunları söyledi, “Ülkede şayet liyakat değil de sadakat aslıyla iş yapılıyorsa o ülkede gelişme olamayacaktır. Bunu biz iktidar için söylüyoruz lakin muhalefette de durum tıpkı. Örnek verelim; Hatay’da Cumhuriyet Halk Partisi mevcut belediye liderini aday çıkardı. Mevcut belediye liderinin en bariz özelliği ne? Hatay’da binlerce insanımızın altında mahsur kaldığı, yüzlerce insanımızın can verdiği binaları yapan bir müteahhidin ve bu tip müteahhit kümeleriyle çok yakın çalışan bir insan olması ve bunu kendisi de itiraf ediyor olması, kişinin öne çıkan özelliği bu. Bu durumda muhatap olan parti diyor ki; biz anket yaptık ve bu anketlerde en yüksek oy oranına O sahip olduğu için onu aday çıkardık. Siz o anketlerde o aday yüzde 100 oy alsa da O’nu çıkaramazsınız. Bu adalete sığmaz, liyakate sığmaz. Bir aday belirlenme sürecinde kıymetli olan şey adayın toplumdan oy alabilitesi değildir, adayın topluma katabileceği şeylerdir. Şayet bizler politikler olarak bu değerli özelliği bir kenara bırakıp, ‘biz oy alalım, partimizi bir menfaat yumağının doruğuna oturtalım’ mantığıyla hareket edeceksek bu siyasetten bu ülkeye, bu vatandaşa hiçbir hayır gelmez.”

“BTP OLARAK LİYAKAT SAHİBİ ADAYLARLA YOLA ÇIKTIK”

Bağımsız Türkiye Partisi olarak liyakat sahibi adaylarla yola çıktıklarını belirten Hüseyin Baş, “İstanbul’un 39 ilçesinde ve Büyükşehirde ve Türkiye’nin bütün vilayetlerinde ve bütün ilçelerinde liyakat sahibi, şayet vazifesi devralabilirlerse halkı için, toplumu için en eksiksiz hizmetleri yapabilecek adaylarımızla yola çıktık. Öncelikle Adalar’dan başlamak üzere bütün İstanbul’da ve dahi bütün Türkiye’de halkımızın takviyesini bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir