İmamoğlu: Değişmeyen bir muhalefet iktidarı da değiştiremez

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, görev müddeti boyunca gerçekleşen çalışmaları “İstanbul’a Hizmette 4 Yıl Sunumu” programında anlattı.

Programda İmamoğlu değişim vurgusu yaparken 4 yıl evvel vazifeye başlarken mutlak değişim vaadettiğini hatırlattı ve “İstanbula yeni taze güçlü bir başlangıç yapacağız demiştim bunu başardık.” dedi.

Muhalefet bileşenleri olarak hem Meclis hem de Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettiklerini lisana getiren İmamoğlu, “Vatandaşın değişim talebine deva olamadık. İktidarı değiştirecek bir inanç ortamı oluşturamadık. Bu tablo yalnızca bir seçim mağlubiyeti tablosu değil.” diye konuştu.

“DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

“Toplumun bizden temelli bir efor değişim ve güçlü bir seyahati beklediğini biliyoruz. Bu değişimi gerçekleştirmek zorundayız.” ifadelerini kullanan İBB Başkanı, şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımızın beklentisini karşılamak ve üstün bir çabayı ortaya koymak zorundayız, yoksa asla ve asla bu formda davranırsak bulunduğumuz mevzileri koruyamayız. Partimizi muhalefeti daima birlikte güçlendirmek ve inşa etmek ve kazanacak bir modeli hayata geçirmek zorundayız.”

“TOPLUM YENİLENME BEKLEMEKTEDİR”

Değişim talebini yineleyen İmamoğlu, değişime direnildiğinde toplum ile aralığın açıldığına değindi.

İmamoğlu, “Muhalefette yaşanacak yenilenme yeni bir ittifak mimarisinin kurulmasının da anahtarıdır. Toplum muhalefetin genelinden bir yenilenme ve dönüşüm beklemektedir. Yeni ittifakların toplumda inanç tazelemesi ve iktidar umudunu canlı ve enerjik tutması bir zarurettir.” dedi.

“Değişemeyen ve dönüşemeyen bir muhalefetin iktidarı da değiştiremeceğini” lisana getiren İmamoğlu, “Ülkeye demokrasiyi getirebilmek için evvel kendimizi değiştirmeliyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir