CHP’li Torun’dan Bakan Soylu’ya: Tarihte görülmemiş bir ‘beceriksiz’ arıyorsan aynaya bak!

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik “Belki de tarihin İstanbul’daki en aciz belediye başkanı” kelamlarına cevap verdi. Torun, “Süleyman Soylu; Saray’a vezir olmak isterken her yaptığınla rezil oluyorsun. Tarihte görülmemiş bir ‘beceriksiz’ arıyorsan aynaya bak” dedi.

Seyit Torun, Süleyman Soylu’nun Ekrem İmamoğlu’na yönelik “Çöpünü toplamaktan aciz bir belediye başkanı, İETT otobüsünü çalıştırmaktan aciz bir belediye başkanı, belki de tarihin İstanbul’daki en aciz bir belediye başkanı, bütün bu yapamadıklarını sanki hukukun verdiği bir karar üzerinden örtüp diğer bir adım atabilir mi” kelamlarına reaksiyon gösterdi.

Torun, toplumsal medya hesabında bugün yaptığı açıklamada, Süleyman Soylu’nun Ekrem İmamoğlu’na yönelik kelamlarının yer aldığı paylaşımı alıntılayarak, şu sözleri kullandı:

“Süleyman Soylu; Saray’a vezir olmak isterken her yaptığınla rezil oluyorsun. Tarihte görülmemiş bir ‘beceriksiz’ arıyorsan aynaya bak. Zira sen, bu ülkeye yakışmayan bir bakansın.” 


Soylu’nun, “Çöpleri bile toplayamıyor” kelamlarına İmamoğlu’ndan cevap: “Çöpleri ilçe belediyelerinin topladığını dahi bilmiyor”

Bakan Soylu: Mahkeme kararını etkilemeye çalışıyorlar, biz yapsak çarmıha gererler!

İyi Partili Özkan’dan, İBB’ye ‘çöpünü toplamaktan aciz’ diyen Bakan Soylu’ya karşılık: Sayın Bakan, Büyükşehir Belediyeleri çöp toplamaz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir