CHP’li belediye başkanı hayatını kaybetti

Bir müddettir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in sabahı karşı İzmir’deki konutunda vefat ettiği öğrenildi. 63 yaşındaki Levent Tuncel, bir çocuk babasıydı.

LEVENT TUNCEL KİMDİR

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke’nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın’da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.

1977-1984 yılları ortasında genç ulusal atlet olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik vazifemden sonra özgür hekimlik hayatına birinci adımını 1986 yılında Söke’de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.

Söke’de özgür diş doktoru olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Tabipleri Odası Söke Temsilciliği vazifesini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği’nin Başkanlığı’nı yapmakta olan Levent Tuncel; Söke’nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda etkin rol aldı ve almaya devam etti.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE’Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.

ODATV.COM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir