Başkan Kocaman teleferik projesini inceledi 

BAŞKAN KOCAMAN; “HAYALLERİN ÖTESİNDE”

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden Teleferik Projesi’ni yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Kartepe’nin yarım asırlık hayali olan Teleferik Projesi’nin yapım çalışmaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerince hızla devam ediyor. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kartepe Teleferik Projesi hızla ve titizlikle devam eden çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.    

YENİ BİR CAZİBE MERKEZİ

Kocaelilerin ve turistlerin İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü’nü aynı anda izleyerek Samandağları’nın zirvesine ulaşacağı Kartepe Teleferik Projesi hakkında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Kartepe’yi kuşbakışı keşfetmeye hazır mısınız? Öyle heyecanlıyız ki… Bazı projeler gerçekten uğruna kurulan hayallerin ötesine geçiyor” açıklamasında bulundu.

 DERBENT İSTASYONU TAMAM

Büyükşehir’in titizlikle işleyen çalışma programı doğrultusunda Kartepe Teleferik Hattı’nın ilk ayağı olan Derbent İstasyonunun kurulumu tamamlandı. Kuzuyayla İstasyonunda ise çelik ankraj plakaları ve ankraj montajları bitti. Yükseltme perdelerinin imalatına ise devam ediliyor. 8 adet direk temelinin betonu dökülürken 10 ve 11 no’lu direklerin kolon imalatına da başlandı. Yüzde 68 oranında ilerleme kaydedildi.

4 BİN 695 METRE UZUNLUĞUNDA

Turizm açısından yaz kış işleyen bir cazibe merkezi olacak, Derbent ve Kartepe arasından çalışacak teleferik hattı 4 bin 695 metre uzunluğunda olacak. Sistem tek halat, ayrılabilir klemens ve 10 kişilik kabinlerden oluşacak. 2 istasyonun yer alacağı teleferik projesinde 73 kabin hizmet verecek.

14 DAKİKA SÜRECEK

Saatte bin 500 kişi kapasiteli teleferik hattındaki kot mesafesi bin 90 metre olacak. Buna göre başlangıç kotu 331, varış kotu ise 1421 metre olacak. İki istasyon arasındaki mesafenin 14 dakikada aşılacağı teleferik hattı vatandaşları muhteşem bir doğa gezisine çıkaracak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir